Бібліографічна лабораторія

  Нові бібілотечні терміни

Працівники центральної районна бібліотека ім. П. Тичини Дніпровького району міста Київа склали, як на мою думку, цікавий глосарій бібліотечних термінів, що нещодавно увійшли до лексикону сучасного бібліотекаря. Що таке буккросинг або буктрейлер всі знають, а от що таке сторісек та прес-кліпінг? Мені сподобався цей невеличкий словничок.

Національні стандарти України

"Бібліографічний опис та скорочення слів і словосполучень українською мовою: загальні вимоги і правила"

Безкоштовні АБІС - вільне відкрите програмне забеспечення.

Автомтизовані бібілотечні системи он-лайн забеспечують можливість взаємодії та підтримку повсякденних бібліотечних операцій. Декотрі з них користуються популярністю серед малих і сільских бібліотек по всьму світу. Мають модулі необхідні для роботи бібліотеки: комплектування, каталогізація, статистичні звіти, адміністрування ОРАС тощо.
Читати детальніше.

Автоматичне оформлення джерел та списків літератури

Створено портал, щодо полегшення складання списку літератури відповідно до вимог ВАК.  Ви зможете офоримити посилання на електронне джерело, книгу, періодичне видання, частину книги, дисертацію, автореферат дисертеції тощо.
Вам потрібно лише зарієструватися на сайті VAK.in.ua

Як робити посилання на соцмережі в наукових і творчих роботах

Інтернет сьогодні це популярне і головне - доступне джерело інформації, на статті розміщенні у Мережі можна робити посилання у творчих та наукових роботах, вони сприймаються як надійна й корисна інформація, навіть у соціальних мережах можна знайти багато корисного. Однак досить часто виникають запитання щодо їх бібліографічного опису, тим паче, що ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 містить тільки один приклад опису електронного ресурсу. До речі, щодо ДСТУ, то опис наданий за російськими стандартами суттєво відрізняється від світових. Могилянська бібліотека, проаналізувавши багато прикладів, рекомендує наступний варіант, щодо опису матеріалів соціальних мереж:
Автор. Назва або відомості, що належать до назви. Загальне позначення матеріалу / відомості про авторство чи відповідальність // Позначення виду ресурсу. - Режим доступу: електронна адреса. - Інформація про джерело основної назви. - Дата публікації. - Дата перегляду.
Більш детально

Ще про бібліографічний опис інтернет-джерел

До V Форуму молодих бібліотекарів Луганщини (2012) "Книга. Молодежь. Интелект" було підготовлено цікаву презентацію "Використання та бібліографічний опис відеоресурсів в Інтернеті", а також "Складання бібліографічног опису електронних ресурсів" - урок з інформаційної культури, підготовлений ДБУ для юнацтва.

Комментариев нет:

Отправить комментарий